voskovanie-podlah

VOSKOVANIE PODLÁH – Fluatácia

Podlahové krytiny podliehajú mechanickému opotrebovaniu, najmä oterom pri chôdzi. Dochádza tak k narušeniu štruktúry materiálu podlahoviny, rozširovaniu mikropórov, v ktorých sa usadzuje špina, ktorá sa veľmi zle odstraňuje. Voskovanie podláh – fluatácia je proces nanesenia polymérovej disperzie na všetky typy podlahovej krytiny (parkety, PVC, marmoleum, betón, mramor …). Vznikne tak jednoliata vrstva, ktorá uzavrie jej povrch a vyplní mikropóry. Takto ošetrená podlaha je zabezpečená pred nadmerným opotrebením, menej sa špiní a ľahko udržiava. Má tiež veľmi dobré protišmykové vlastnosti. Používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD. V prípade, že potrebujete odstrániť starý vosk (polymér) z podlahy a naniesť novú ochranu, ani táto služba nie je pre nás problém. Starý vosk odstraňujeme kotúčových strojom, do ktorého pridávame špeciálnej chémiu od firmy Bosch na odstránenie vosku.

voskovanie-podlah

 

Postup voskovania podláh:

– Neriedený prípravok aplikujeme priamo na vyčistený, zneutralizovaný a dokonale vyschnutý povrch a rozotrieme špeciálnym mopom na fluatáciu podláh. Vytvoríme tenkú rovnomernú vrstvu.

– Natierame postupne po jednotlivých častiach podlahy tak, aby bol vždy náter dotiahnutý tesne k spoju alebo škáre.

– Po zaschnutí prvej vrstvy nanesieme druhú vrstvu. V prípade potreby po ďalšom zaschnutí nanášame ďalšie vrstvy.

– Po úplnom zaschnutí poslednej vrstvy povrchu je podlaha pripravená na užívanie.

– Ošetrený povrch môžeme ešte preleštiť podlahovým kotúčovým strojom s bielym padom vysokou rýchlosťou, čím dôjde k výraznému zvýšeniu lesku aj odolnosti proti ošlapu.

Po voskovaní podlaha vyzerá ako nová. Voskovanie podláh neodporúčame vykonávať pri mramore. Mramor potrebuje vzdušnosť. Voskovanie podláh vykonávame na hĺbkovo vyčistené povrchy.

STROJOVÉ ČISTENIE PODLÁH kotůčovým strojom

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vykonáva strojové čistenie podláh v celej Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a Rakúsku. Čistenie vykonávame kotúčovým strojom, na ktorý je možné použiť nadstavec tzv. držiak padov alebo silonovú kefu. Je možné využiť aj tretí nadstavec, čo je tvrdý drôtený kotúč Tinex. Zdôrazniť musíme, že neexistuje účinnejší drhnúci stroj, ako je tento jednokotúčový stroj. Veľké a malé podlahové automaty, ktorých prítlak na kefy nie je vyššií ako 10 kg, sú určené len pre bežnú údržbu podláh, nie pre detailné a hĺbkové vyčistenie podláh. Váha kotúčového stroja, ktorý používa naša firma, sa blíži k 40 kg. Pri strojovom čistení podláh je veľmi dôležité používať veľmi šetrnú chémiu. Na všetky generálne a hĺbkové čistenia používame zásaditú chémiu. Len na upratovanie po stavebných činnostiach a rekonštrukciách je využitá kyslá chémia, ktorá dôkladne odstráni všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov z podláh. Pre iné strojové čistenie podláh sa táto kyslá chémia nehodí, keďže je veľmi agresívny a citlivé podlahy môže poškodiť. V prípade prírodných a kamenných podláh sa táto chémia nesmie použiť ani pri ich čistení po stavebných činnostiach, pretože nepriaznivo ovplyvní konečný vzhľad podlahy. Pri generálnom čistení podláh, vždy skúšame niekoľko druhov výkonnej chémie a začíname spravidla od tej najslabšej verzie. Pre podlahu je dôležité vybrať chémiu, ktorá by splnila požadovanú reakciu svoju účinnou zložkou, a aby bola čo najslabšia. V nasledujúcom kroku čistenia roztok s naviazanými nečistotami odsajeme pomocou hubice, ktorá je napojená na turbo vysávač. Potom podlahu ešte raz namočíme čistou vodou, aby sa neutralizovala od zvyšného chemického roztoku, ešte raz odsajeme nečistoty a podlahu necháme doschnúť. Na záver čistenie odporučíme zákazníkovi, aby si nechal zakonzervovať podlahu tzv. fluatáciou prostredníctvom priemyselného polyméru (vosku). Následná úprava a povrchové ošetrenie podláh je veľmi dôležité. Čistíme strojovo napr. dlažby, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy, kamenné podlahy, atď. Zamestnanci našej upratovacej firmy sú preškolení profesionáli, ktorí vedia ako správne, systematicky a kvalitne ošetriť povrchy.

 

voskovanie-podlah

 

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ďalej ponúka služby:

Strojové hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, strojové čistenie čalúnenia. Sme schopní naniesť antigraffitovú ochranu alebo odstrániť a vyčistiť graffiti. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, výkladov a presklených plôch, a to aj vo výškach. Po dohode čistíme žalúzie, lamely, rolety, a markízy. Strhávame a odstraňujeme polepy, rôzne fólie, samolepky a i. zo všetkých presklených plôch. Pri oknách odporúčame hydrofóbnu impregnáciu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Realizujeme denné upratovanie, upratovanie po stavebných činnostiach alebo upratovacie práce vo výškach. Čistíme fasády domov, budov, a to formou pieskovania či progresívnou technológiou LSG a pod. Zaujímajú Vás ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť? Pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte na tel.č. +421 911 740 734 734 alebo formou e-mailu: centrala@a-servislipka.cz.