opravy fasad

S programom “STOP GRAFFITI” zabezpečujeme svojim zákazníkom kompletné služby od odstránenia graffiti po opravy fasád s nanesením kvalitnej fasádnej farby značky Weber v dvoch vrstvách. Fasádne farby Weber ponúkajú širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúcich nielen moderné technické, ale aj aktuálne architektonické požiadavky. Sme schopní opraviť fasádu tak, že drobné dierky zapravíme silikátovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo obité rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Po takto vykonanej oprave fasády aplikujeme antigraffitovú ochranu. Naša firma má pre túto prácu odborníkov, ktorí si vedia poradiť aj s drobnými opravami historických fasád. Naša firma A SERVIS LIPKA s.r.o. všetky svoje služby zabezpečuje po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku.

Natieranie fasád – farbou WEBER

Pri odstránení graffiti z fasád domov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Preto si často nechávajú zákazníci svoju fasádu premaľovať tak, aby bol výsledok čo najlepší. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Zaistíme až 90% zhodu farebnosti fasádneho náteru. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu, tak doporučujeme naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri nátere je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je dohodnuté inak).

Všetky tieto služby realizujeme aj na výškových budovách (práca vo výškach), ktoré vykonáva náš tím profesionálnych pracovníkov špeciálne vyškolených na prácu vo výškach. Ľahšie prístupné miesta vo výškach natierame pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia a rebríka. Pre ťažko prístupné miesta máme tím certifikovaných horolezcov, ktorí vykonávajú natieranie a opravy fasád vo výškach pomocou horolezeckého vybavenia. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejšie a v konečnom dôsledku aj cenovo dostupnejšie.

 

náter fasád

 

Čistenie fasád

Čistenie fasád realizujeme nielen na rodinných domoch, ale aj na veľkých panelákových budovách a komerčných stavbách, ďalej potom na múrikov, stenách a pod. Prevažne v mestách sa na fasádach usadzuje vrstva prachu a rôznych nečistôt. S našou technológiou sme schopní oživiť pôvodnú krásu fasády. Zabezpečujeme kompletné čistenie a umývanie fasád vo výškach za použitia horolezeckej techniky. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacu sa vlhkosť, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou Unisan očistíme celú plochu fasády od všetkých existujúcich prírodných sanitrov, machov a rias. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády odporúčame naniesť ochranný náter Bellinzoni, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Tým zamedzíme vytváraniu vlhkosti a tvorbe zelených sanitrov. Tento náter má tiež funkciu antigraffitovej ochrany. Náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na vašej budove. Naša firma vykonáva maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami Weber, aplikujeme penetrácie a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálnou chémiou. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku.

Ak je omietka na Vašej budove schátraná, popraskaná, lúpe sa farba a alebo sa drobí omietka, praskliny a drobné dierky zapravíme silikátovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo obité rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby vždy vykonáva špeciálne školený zamestnanec. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu ošetriť penetračným náterom, ktorý slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovú fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba podotknúť, že ak odstraňujeme graffiti z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu tak doporučujeme naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku.

 

oprava-fasady

 

Antigraffitová ochrana

Antigrafitový náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO, sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Nanášanie antigraffitového náteru je proces, pri ktorom je potrebné mať vonkajšie klimatické podmienky nad +10°C. Poskytujeme najnižšiu cenu v Slovenskej republike a to od 4 €/m². Pri hladkých plochách nanášame zvyčajne 3 vrstvy, ale pri štruktúrovaných a pórovitých povrchoch je nutné naniesť vrstiev 6-12. AGO možno aplikovať aj na marmolit a to vo 3-5 vrstvách v cene od 17 €/m2. Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ako jediná v Slovenskej republike garantuje funkčnosť ochrany za bezkonkurenčnú a najnižšiu cenu.

Odstránenie z ošetrených povrchov je nekomplikované a vždy so 100% výsledkom.

Graffity odstránime a potom nanesieme tzv. jednorazový náter Bellinzoni, ktorý docieli to, že je ochrana zachovaná a znásobená tak, že jej funkčnosť vydrží až 6 rokov a znesie viac. Ak vykonáme anti graffiti náter alebo nástrek na vašej budove, sme schopní na akomkoľvek mieste v Slovenskej a Českej republike, po novom aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je zakotvená v zmluve o dielo. Včasné a rýchle odstránenie graffiti je veľmi dôležité pre nami vykonávaný “systém čistých budov”. Z praxe je overené, že ak sa graffiti rýchlo odstraňuje, pouliční umelci čoskoro zistia, že ich dielo nemá trvalú platnosť a idú sa spravidla realizovať niekam inam. Funguje je to tak, že ak sa objaví na fasáde graffiti, my ho odstránime a vždy ZADARMO na tomto konkrétnom mieste vrátime nový plát AGO tam, kde sme pracovali a ktoré bolo oslabené našou odstraňovacou činnosťou. Toto sme vymysleli a zaviedli do praxe hlavne preto, aby sme boli schopní ponúknuť našu službu za prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m2. A hlavne je zbytočné chrániť tak draho všetky miesta na fasáde, keď určite nebudú pokreslené všetky chránené plochy za jej životnosť. Nielen v cene, ale hlavne v servisnej činnosti a v umení udržať budovy bez graffiti v SR nemáme konkurenciu. AGO by rado nanieslo a aplikovalo veľa firiem, ale lacný a účinný servis nerobí prakticky nikto, pretože to už tak lukratívne nie je a nie všetky firmy chcú a vedia následne preukázať FUNKČNOSŤ svojich nanesených AGO tak ako my. Najlepšia prevencia pred vandalizmom, akým sú graffiti, je nechať si naniesť na povrch antigraffitovú ochranu, ktorá zaistí následné odstránenie graffiti sa 100% výsledkom. Na záver je potrebné zdôrazniť, že odstraňovanie graffiti nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené, ak klesne vonkajšia teplota pod 10°C. Zo skúseností tiež vieme, že za týchto teplôt spravidla nepribúdajú ani samotné graffiti.

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO /antigraffitová ochrana/:

– Realizuje sa na všetky typy povrchov okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov

– Fasádu neutesňuje, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– Náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– Náter je hydrofóbny – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad upratovacích služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné čistenie čalúneného nábytku, prevádzame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu, tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou, čistíme a umývame okná a sklenené výplne vo výškach. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.cz/ alebo nás priamo kontaktujte.