odstranenie-grafity
Firma A SERVIS LIPKA ako jediná upratovacia firma v Českej republike, na Slovensku a najnovšie aj v Rakúsku zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffiti a kvalitnú antigraffitovú ochranu vrátane servisu odstránenie graffiti z našich AGO. Naša firma realizuje služby odstraňovanie grafity, ochranu proti grafitovému znečisteniu a vandalizmu, antigraffiti nátery, antigraffiti nástreky, odstránenie graffiti, čistenie grafitov, odstraňovanie aj najmenšieho graffitového znečistenia ihneď, strhnutie a odstránenie plagátov a nedovolených polepov, stop sprejom, stop nedovolenému graffiti účinnou prevenciou, kvalitnou antigrafitovou ochranou.

Odstránenie graffiti z neošetrenej plochy

Povrchy, ktoré nie sú ošetrené AGO a objaví sa na nich graffiti, idú odstrániť na 60-90%, pričom pri fasádach je nutné zaobstarať si naviac fasádnu farbu na pretretie. Je najľahšie sa pred sprejermi ochrániť antigraffitovou ochranou. Pri odstraňovaní graffiti postupujeme tak, že sa povrch graffiti čo najviac zoslabí a následne pretrie fasádnou farbou. Ak sa na graffiti natrie fasádna farba bez toho, aby sa graffiti zoslabil, presvitajú na fasáde jeho kontúry. 100% odstrániť graffiti ide len na plochách, kde je nanesená antigraffitová ochrana. Odstraňovanie graffiti je možné realizovať len s vonkajšou teplotou nad 10 ° C.

 

graffiti
 

Antigrafitový náter – AGO

Antigraffitový náter je čím ďalej tým viac využívaná služba našej spoločnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. Je to efektívna prevencia pred stále rastúcim vandalizmom. Ako jediní sme schopní zabezpečiť servisné práce po aplikácii AGO, to znamená, ak je Váš majetok poškodený po nanesení ochrany Bellinzoni, vykonáme servis a graffity odstránime. Pretože bola ochrana vplyvom odstránenia porušená, potom je na mieste vykonať jednorazový náter cca 5 €/m² a tým je AGO opäť plne funkčná. Takto vykonaná práca je bezkonkurenčná a AGO tak vydrží 4 až 6 rokov. Tento postup je ekonomicky veľmi prijateľný a konkuruje permanentným náterom. Túto službu ponúkame v SR najlacnejšie a sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, najnovšie aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek, i najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je zakotvená v zmluve o dielo.

Nami uskutočňovaný “Systém čistých budov”, kedy sú graffiti rýchlo odstránené, sa osvedčil, a sprejeri sa idú spravidla realizovať niekam inam, lebo ich dielo nemá trvalú platnosť. Postupujeme tak, že ak sa objaví na fasáde graffiti, tak ho vždy odstránime a na mieste, kde sme odstránili graffiti, ZADARMO nanesieme novú vrstvu AGO, keďže bolo oslabené našou odstraňovacou činnosťou. Tento náš postup je ekonomicky veľmi prijateľný a konkuruje permanentným náterom, ktoré sa pohybujú od 20 €/m². Takto sme schopní preukázať funkčnosť AGO. Túto službu neponúka žiadna z konkurenčných firiem.

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tvz. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu pri graffitoch, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, z pórov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob použiť špeciálnu Pískovačku W 1-40 a abrazíva, t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok, starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.