antigraffiti-nater

 

Naša firma A SERVIS LIPKA je jediná upratovacia firma v Slovenskej republike, v Česku a po novom aj v Rakúsku, ktorá zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffiti a kvalitnú antigraffitovou ochranu (AGO) vrátane servisu odstránenie graffiti z našich AGO.

 

Antigrafiti náter v niekoľkých vrstvách

Antigrafitový náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Nanášanie antigraffitového náteru je proces, pri ktorom je potrebné mať vonkajšie klimatické podmienky nad + 10°C. Poskytujeme najlacnejšiu cenu v Slovenskej republike a to od 4 € / m². Pri hladkých plochách nanášame zvyčajne 3 vrstvy, ale pri štruktúrovaných a pórovitých povrchoch je nutné naniesť vrstiev 6-12. AGO možno aplikovať aj na marmolit a to vo 3-5 vrstvách v cene od 17 € / m2. Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ako jediná v Slovenskej republike garantuje funkčnosť ochrany za bezkonkurenčnú a najlacnejšiu cenu. Odstránenie z ošetrených povrchov je nekomplikované a vždy so 100% výsledkom. Graffity odstránime a potom nanesieme tzv. jednorazový náter Bellinzoni, ktorý docieli to, že je ochrana zachovaná a znásobená tak, že jej funkčnosť vydrží až 6 rokov a znesie viac. Ak vykonáme anti graffiti náter alebo nástrek na vašej budove, sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenské republike, po novom aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je zakotvená v zmluve o dielo.

 

AGO

 

Včasné a rýchle odstránenie graffiti je veľmi dôležité pre nami vykonávaný “systém čistých budov”. Z praxe je overené, že ak sa graffiti rýchlo odstraňuje, pouliční umelci čoskoro zistia, že ich dielo nemá trvalú platnosť a idú sa spravidla realizovať niekam inam. Funguje je to tak, že ak sa objaví na fasáde graffiti, my ho odstránime, tak vždy ZADARMO na tomto konkrétnom mieste vrátime nový plát AGO tam, kde sme pracovali, takže tam znovu nanesieme nové AGO, ktoré bolo oslabené našou odstraňovacou činnosťou. Toto sme vymysleli a zaviedli do praxe hlavne preto, aby sme boli schopní ponúknuť našu službu za prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 € / m2. A hlavne je zbytočné chrániť tak draho všetky miesta na fasáde, keď určite nebudú pokreslené všetky chránené plochy za jej životnosť. Nielen v cene, ale hlavne v servisnej činnosti a v umení udržať budovy bez graffiti v SR nemáme konkurenciu. AGO by rado nanieslo a aplikovalo veľa firiem, ale lacný a účinný servis nerobí prakticky nikto, pretože to už tak lukratívne nie je a nie všetky firmy chcú a vedia následne preukázať FUNKČNOST svojich nanesených AGO tak ako my.

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO / antigraffitová ochrana /:

– Realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov, a leštených kovov.

– Fasádu neutesňuje, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– Náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– Náter je hydrofóbny – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu.

 

graffiti

 

Odstránenie graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom

Pri odstraňovaní graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom je potrebné zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Postupuje sa tak, že sa graffiti zoslabí čo najviac a pretrie danú fasádnou farbou. Zamaľovať graffiti ihneď a neodstraňovať ho, neprináša dobrý výsledok. Graffiti väčšinou prestupuje a sú vidieť jeho pôvodné kontúry. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba počítať s tým, že pri odstraňovaní graffiti z neošetrených povrchov môžeme odstrániť aj farbu fasády. Prevenciou pred vandalizmom tohto typu je nechať si naniesť na povrch antigraffitovú ochranu, ktorá zaistí následné odstránenie graffiti sa 100% výsledkom. Na záver je potrebné zdôrazniť, že odstraňovanie graffiti nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené, ak klesne vonkajšia teplota pod 10°C. Zo skúseností tiež vieme, že za týchto teplôt spravidla nepribúdajú ani graffiti.

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacu sa vlhkosť, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/

alebo nás priamo kontaktujte.