cena odstránenie graffitiKeď si tak všetko pomaly a systematicky premietam smerom dozadu, boli sme s manželom typickí ľudia z mesta. Práca, deti, kiná, divadlá, nákupy, večerné prechádzky po nábreží, priatelia a kaviarne, sem-tam dovolenka smerujúca zase blízko dajakého mesta. Skrátka, naše rodné mesto malo a má pre nás všetko, čo sme hľadali a potrebovali.

Na druhej strane bol tento „vzťah“ výhodný aj po stránke pracovnej, či kvôli deťom. Stačilo nastúpiť do električky a po štvrťhodinke sme sedeli v svojom ofise. Deti mali školu cez dve ulice, takže ranné stresy v našej rodine skôr odpadali, aj keď je pravda, že občas vypukli plnou silou, ale to najmä preto, že veľmi radi spíme.

Samozrejme, že tento romantický obraz niekedy zlyhával, najmä pokiaľ išlo o hluk, prach, letné horúčavy, smog alebo kolaps dopravy pri prvých milimetroch snehu. Vtedy si človek celkom rád predstavoval, žeby ten hlučný mestský chaos vymenil za obraz vidieka, ticho zelene a lepší vzduch na dýchanie.

Lenže…

ako odstrániť graffitiLenže o tom sme mohli vážne len snívať. Je pravdou, že inšpiráciou tých bukolických nálad bolo zopár návštev na chate manželových starých rodičov, ale tie chvíle sme brali skôr ako príjemné, niekoľkohodinové rozptýlenie, ktoré nás iba milo pošteklilo a vytváralo základ pre rozhovory pri nedeľnej káve. 

Životy nám ale – z času na čas – sformuje osud a náhoda, takže trvalo kúsok viac ako rok a starí rodičia sa nám navždy minuli. Aký bolo náš šok a prekvapenie, keď sme ich z poslednej vôle zistili, že chatu, plus dajaké drobnosti okolo, odkázali práve manželovi. Deti už boli z domu preč, a tak sme si mysleli, že chalupu aj pozemok šikovne predáme. Nech má to naše potomstvo dajaký peniaz navyše.

To viete, kupci sa len hrnuli, a keďže sme neverili realitkám, obiehali sme si trasu medzi chatou a mestom dosť často, takpovediac na striedačku. Ponuky boli vcelku zaujímavé, takže po nejakom čase už bolo ťažké povedať, pre koho sa napokon rozhodneme.

Bolo…

čím odstrániť graffitiBolo to raz v sobotu popoludní, keď sme sa s manželom z chaty vracali. Auto sa na poľnej ceste mierne hojdal. Mlčali sme. Náhle z muža vypadlo, žeby sme predávať nemali. Nie je to predsa nič, čo tak súrne potrebujeme, hmm? Tie početné návštevy s kupcami sa mu celkom zapáčili a vlastne by rád na chatu chodil len tak – relaxovať a vypínať.

Najprv som neverila vlastným ušiam, lebo s rýchlym predajom prišiel práve manžel. No dlho netrvalo a preskočila mnou myšlienka, žeby sme si tú chatu mali nechať. Pravda, kým sme sa dobrali konečného výsledku a ujednotili sa, nejaký čas to trvalo, ale napokon sme sa definitívne rozhodli. Deti nás pochopili a naša prvá vnučka mala odrazu malé Vianoce, lebo sa na „perníkovú chalúpku“ už dlho tešila.

Takže napokon sme žiadne peniaze do rodiny nedostali, ale skôr vydali. To viete, chata potrebovala dajaké úpravy, a to zvonku aj zvnútra, no nebolo to nič premrštené. Asi po mesiaci sa v nej dalo celkom príjemne stráviť celý víkend, a tak sa z toho stal náš rodinný rituál. Časom sa k našim návštevám pridali i deti, a nadobudli sme dojem, že to bolo skvelé, prospešné a rozumné rozhodnutie.

Odrazu…

najlacnejšie odstránenie graffitiOdrazu malo naše rýchle, rodné mesto akosi menej energie a lákadiel ako predtým, takže nám víkendy bez jeho hučania, až tak veľmi nechýbali. V okolitej chatovej osade sme si navyše našli celkom fajn ľudí, ktorí zrejme mali podobné pocity ako my, a tak sa občas do noci, ozýval nad riekou rozhovor starších, dobre naladených ľudí.

Bolo to vlastne nedávno, keď sme po takomto podobnom víkende chatu opustili s tým, že o týždeň sme späť. Ale na ten pohľad spojený s návratom tak skoro nezabudneme. Nielen naša, ale aj ďalšie tri chaty naokolo, boli posprejované tými úbohými nezmyslami, ktoré môže obdivovať len vandal alebo nekultúrni hlupáci. Len čarbanice…

Stáli sme tam, nahnevaní a sklamaní z pocitu, že to mizerné, odporné graffiti už nie je len výsadou mesta. Keď prvá vlna hnevu opadla, nastúpil rozum a snaha vyriešiť všetko rýchlo, bezbolestne a natrvalo. Našťastie je manžel stavebný inžiner, čo vec zjednodušilo, lebo v tejto branži, spojenej s budovami, stenami a múrmi získal more kontaktov. Má vraj dobré spojenie na firmu, ktorá dokáže túto kalamitu zniesť šikovne zo sveta. 

Sedeli…

prípravky na odstránenie graffitiSedeli sme teda aj so susedmi pri káve, rozdýchavali to a manžel nás informoval, čo s tým graffiti firma A SERVIS LIPKA urobí. Vlastne som ani netušila, čo môj muž o graffiti a ich čistení všetko vie. Hmm, na vzťahu dvoch ľudí býva občas zaujímavé, že vás druhá strana dokáže nečakane, aj po rokoch, niečim príjemným prekvapí. A tak manžel začal rozprávať…

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. ponúka klientom najrôznejšie druhy služieb, ktoré sú spojené s problémom graffiti. Rieši ich odstraňovanie, vyčistenie, realizuje ochranné nátery alebo antigraffiti nástreky. Taktiež napĺňa skvelý program pod názvom Systém čistých budov. Program zahŕňa nielen účinnú prevenciu a kvalitnú antigraffiti ochranu, ale aj rýchle odstránenie novovzniknutého graffiti.

Výnimočnú metódu čistenia a ochrany fasád dostatočne preverili dlhé roky odbornej praxe samotnej spoločnosti. Firma na svojich stránkach uvádza, že pri odstraňovaní graffiti z povrchov, ktoré neboli ošetrené antigraffitovou ochranou, sa pohybuje celková úspešnosť medzi 60 až 90 percentami.

V oblasti…

kvalitné odstránenie graffitiV oblasti čistenia usľachtilých materiálov, napr. prírodný kameň, mramor, žula, teraco, sa môže použitá agresívna sprejová farba dostať veľmi hlboko do štruktúry materiálu. Aj z tohoto dôvodu býva technicky a technologicky problematické jej dokonalé odstránenie.

Po farbe tak môžu na poškodenej ploche vzniknúť výrazné mapy. Najschodnejším riešením v takýchto prípadoch býva špecializovaná firma, ktorá zvládne takto vážne poškodenú plochu, napr. mramoru, odborným spôsobom ošetriť a celý povrch tzv. kryštalizovať.

Ak ide o likvidáciu graffiti na bežných fasádach alebo štruktúrovaných omietkach, mal by zákazník firmy A SERVIS počítať s tým, že bude musieť byť čiastočne odstránená aj pôvodná farba fasády. Samotné graffiti špecialisti firmy maximálne zjemnia, a to až na úroveň akéhosi tieňa. Takto ošetrené miesto býva následne zatreté vhodne zvolenou, príp. vopred namiešanou fasádnou farbou, ktorá „tieň“ prekryje.

Ak…

kto odstráni graffitiAk sa na odstránenie graffiti použije iba laické, takpovediac – obyčajné pretretie plochy farbou, graffiti začne veľmi rýchlo opäť presvitať. Takže sa zákonite zjavia jeho pôvodné obrysy. Tento postup skrátka neposkytuje trvalú záruku uspokojivého výsledku. Vo finále neostane potom iná voľba, ako zveriť fasádu do opatery profesionálom.

Treba vedieť, že technológia firmy A SERVIS nedovoľuje čistenie v prípade. Ak vonkajšia teplota klesne pod 10 stupňov. Najlepším riešením tak býva účinná antigraffiti ochrana. Špeciálny náter navyše fasádu ochráni aj od bežného atmosférického znečisťovania a agresívnej špine zabráni, aby začala prenikať do steny.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA v rámci svojho jedinečného programu „Systém čistých budov,“ klientovi poskytuje nielen jednorázové a precízne odstránenie graffitov alebo účinný antigraffitový náter, ale realizuje tiež servisnú údržbu novopoškodených plôch.

Dá…

odstránenie graffiti z fasádyDá sa s uspokojením konštatovať, že tento systém sa mimoriadne osvedčil a vykazuje vysokú úspešnosť – pre bežné domácnosti, ale aj firmy. V prípade, že upratovacia a čistiaca firma A SERVIS fasádu ošetrila antigraffiti náterom, následná likvidácia nového graffiti potom zákazníka stojí už len zlomok pôvodnej ceny.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA klientom zdôrazňuje, že problémom s graffiti sa dá významne predchádzať aplikovaním špeciálnej antigraffitovej ochrany. Tento unikátny náter predstavuje stopercentnú formu ochrany pred novými graffiti na stenách a fasádach, čo je zásadný posun v oblasti účinnej ochrany a prevencie.

Technologicky sa pri hladkých povrchoch nanášajú tri vrstvy náteru. Pri pórovitých a nerovných plochách, firma pracuje so šiestimi až dvanástimi vrstvami. Špeciálny antigraffiti náter AGO sa dá pritom aplikovať na rôzne druhy povrchov, dokonca aj vrátane plastov. Samotné nanášanie náteru býva taktiež závislé od vhodných klimatických podmienok.

Náter…

odstránenie graffiti z betónuNáter typu AGO dokáže A SERVIS aplikovať aj na zložitejšie typy povrchu, napr. marmolit. Stojí za zmienku, že pri tomto type povrchu býva antigraffitová ochrana mimoriadne prospešná. Ak je marmolit bez antigraffiti ochrany, je technologicky nemožné graffity odstrániť. Jediným riešením je potom naniesť vrstvu nového marmolitu.

Špeciálne služby spoločnosti A SERVIS sa preto hodia nielen pre budovy a plochy, ktoré pričasto zneužívajú sprejeri, ale taktiež ide o veľmi účinnú a spoľahlivú ochranu stien a fasád v blízkosti priemyselných stavieb alebo frekventovaných komunikácií.

Ak firma na stenách realizuje špeciálny antigraffiti AGO náter, klientovi zmluvne garantuje, že na akomkoľvek mieste v Českej republike, na Slovensku alebo v Rakúsku, odstráni novovzniknuté graffity do 14 dní.

Pre…

odstránenie graffiti z tehálPre spoločnosť A SERVIS LIPKA je rýchle a profesionálne odstránenie graffitov dôležité aj z pohľadu spomínaného programu „Systém čistých budov.“ V praxi bolo často overené, že ak sa nové graffiti odstraňujú čo najskôr, sprejeri prekvapivo rýchlo zistia, že ich „tvorivá práca“ nemá dlhý život a takéto miesto opúšťajú.

Keď sa manžel napokon odmlčal, bolo nám všetkým okolo stola jasné, že sa jednomyseľne zhodneme na riešení pozvať firmu A SERVIS LIPKA a dohodnúť si s ňou čistenie a ochranu fasád našich víkendových domovov. Napokon môj muž z toho vyšiel akosi pracovne. Lebo ho susedia poprosili, či by sa celej veci ujal ako styčný dôstojník.

Len medzi nami. Keby manžela o niečo viac poznali, určite by nemali výčitky svedomia, lebo môj muž sa doslova vyžíva v organizovaní, plánovaní a riadení čohokoľvek, čo zaváňa technikou, systémom alebo modernou technológiou. Bolo mi to jasné, lebo sa – naoko ustarostene – ponúkanej úlohy ujal, ale v očiach mu hrali tie jeho nedočkavé ohníky.

Keď…

ochrana pred graffitiKeď sme ostali v chate sami, manžel už vytáčal číslo A SERVIS a po chvíli, plný energie a chuti, dohadoval podmienky, čas a financie. Ako mi povedal, na druhej strane mobilu sú príjemní, veľmi ústretoví a otvorení ľudia, takže hovoriť s nimi je príjemné.

Netrvalo to vlastne ani dva dni, keď sme na chate spolu očakávali návštevu ľudí z A SERVIS. Prišli samozrejme načas, dobre naladení, pripravení a pracovne nabudení. Dvojica profíkov si naše posprejované chaty so záujmom poprezerala a tiež len neveriacky pokývali hlavou.

Ako sa jeden z pánov rozčarovane vyjadril. V meste sa to dnes zdá byť – bohužiaľ – takmer normálne, aj keď nanajvýš úbohé a vandalské. Ale kto je ešte vôbec ochotný venovať čas a peniaze posprejovaniu odľahlých budov niekoľkých chalúp ďaleko za mestom, to sa už pochopiť nedá ani pri najlepšej vôli.

Obaja…

antigraffitová ochranaObaja profesionáli z Čistenie, odstraňovanie grafitov sa potom sústredili už len na svoje pracovné úlohy. Po prvých úkonoch mi ale bolo celkom jasné, že sú spolu dokonale zohratí a takúto robotu majú doslova v malíčku. Stačilo ich len krátku chvíľku pozorovať.

Najprv pripravenými chemickými prípravkami odstránili každý kúsok nevzhľadného graffiti, pričom pracovali tak precízne, že tie čmáranice a kliky-háky takmer vygumovali. Na ošetrenej ploche potom po tých odpudivých fľakoch ostal len akýsi neurčitý tieň. Ktorý dával matne tušiť, že tu ešte pred hodinou niečo bolo.

Zhovorčivejší z dvojice povedal, že zákazníci sa občas snažia graffiti pretrieť narýchlo vlastnou farbou a majú pocit, že problém je tak zažehnaný. Farba síce graffiti na čas prekryje. Ale netrvá dlho a čmáranice sa vynoria na fasáde znovu. A tak jediné, čo skutočne a účinne pomáha, je práve takýto odborný postup.

Zamestnanci…

AGO na všetky povrchyrady ako odstrániť graffitiZamestnanci A SERVIS potom celú ošetrenú plochu pretreli špeciálne namiešanou farbou, ktorá kopírovala pôvodný odtieň fasády. Keď sa ošetrená plocha vysušila, prišiel k slovu ochranný antigraffiti náter AGO. Ktorý vytvoril dokonalú ochranu proti novým útokom vandalov a sprejerov.

Pracovník z A SERVIS LIPKA sa potom o slovo prihlásil ešte raz. Povedal mi, že ak sa aj dajaký pochybný sprejerský pokus zase objaví, po aplikácii špeciálneho AGO náteru bude odstránenie farby už jednoduchou, skoro banálnou záležitosťou, ktorá nestojí za reč.

Večer, keď už bolo po všetkom, ďakovali naši susedia manželovi, a v prvom rade firme A SERVIS LIPKA, že ich profi nasadenie prinieslo taký skvelý výsledok. Steny a fasády chát boli znovu čisté, a navyše precízne ochránené. Vďaka odborníkom firmy A SERVIS  sme tak mohli pokojne spávať s vedomím, že graffiti u nás nemá šancu