tipy ako vyčistiť koberecOsobne nepoznám nikoho, kto by svoju starú mamu takmer nezbožňoval. Koniec-koncov, väčšina babičiek patrí medzi bytosti takmer rozprávkové. Kto nezažil ich kuchyňu, koláče a buchty, nenapodobiteľný úsmev, nekonečnú milotu a snahu naprávať snáď všetky bolesti sveta, nepoznal dobro a všetky jeho podoby. – Čistenie kobercov Martin

Naša stará mama má všetky najlepšie vlastnosti, tých najlepších babičiek. Navyše, srdcom je to stále svieža dáma, ktorá roky akosi nepočíta, ale venuje ich svojim najbližším. Žije v rodinnom dome, kúsok od mesta, takže aj v tomto smere máme babičku ako z iného sveta. Žiaľ, už roky je sama, no v skutočnosti sama zrejme nikdy nebola a nebude.

Má okolo seba nielen more susedov, ale aj dobrých známych a dávnych priateľov. Takže aj v prípade, že rodina je na tom s časom zle,  neostáva jej dom prázdny. Napokon, čas a deň s vie stále naplniť i sama. Pes, mačka, papagáj, dajaké králiky, a najmä záhrada, ju dokážu zamestnať bez väčších problémov.

Na…

rady ako vyčistiť koberecNa druhej strane, naša babička nie je len taký domased. Už neraz sme strávili spoločnú dovolenku, sedeli v kine, divadle, precestovali republiku krížom-krážom. Veľa číta, počúva dobrú muziku a zvláda prácu s kompom. Do kostola síce chodí zriedka, zato trikrát v týždni vedie miestnu knižnicu.

Čas nás ale krásne klame telom, a tak sme prednedávnom všetci zvažovali ako pomôcť s oslavou babičkinych okrúhlych narodenín. Rok, čo rok sa táto sláva konala u nej v dome. Takže tradícia sa rušiť nemala. Stará mama síce viedla rebelantské reči, že všetko spraví v miestnej reštike, ale bolo nám jasné, že ide len o rituál.

A tak sme sa k nej nasáčkovali z rodiny viacerí, aby sme – pod jej velením – pripravili a upratali dom, a samozrejeme, pomohli tiež s varením a pečením. To viete, rodinná oslava takého významu býva len raz za život, a preto sme chceli urobiť pre tých niekoľko vzácnych hodín, čo najviac.

Babička…

kvalitné čistenie kobercovBabička, ako bývalá učiteľka, mala prirodzený talent riadiť cvrkot okolo seba pevnou rukou, takže sme v kuchyni a celom dome, kmitali ako namydlení. Zhodou okolností má stará mama narodky koncom mája, takže sedenie pre hostí sa pripravovalo aj na terase domu, odkiaľ bol jedinečný výhľad do záhrady a okolia. 

Harmonogram celej rodinnej slávy bol nastavený úplne dokonale, takže sobotňajší obed mal stáť na štarte veľkej radosti ako prvý. Ženy dokončovali čo-to v kuchyni, chlapi ladili stoly, fľaše a iné fľaše a deťom sa v špajzi – v dokonalej ilegalite – podarilo vyjesť v krabici so zákuskami poriadnu dieru.

Všetko teda finišovalo, keď sa z kuchyne ozval tlmený náraz a ženský krik. Ukázalo sa, že misa s horúcou hovädzou polievkou už nebude súčasťou slávnostného stola. Nielenže sa rozbila, ale polievka skončila na svetlom koberci.

Čo…

kde nechať vyčistiť koberecČo k tomu ešte dodať? Črepy sú vraj symbolom šťastia, takže sa to načas celé zahralo do autu, našla sa rýchlo iná misa a prípravy oslavy pokračovali ďalej. Napokon, iné rozumné riešenie sa v tom strese a zhone ani nájsť nedalo.

Samozrejme, keď bolo po všetkom, koberec nešlo nechať nevyčistený. Medzičasom som si len zbežne prebehol web stránky, či nenarazím na dajakú dobrú firmu, ktorá zvládne koberec nielen vyčistiť, ale dostať ho o dajaký level vyššie. Po pravde, už si tiež pýtal ruky a profesionálne vyčistenie by mu len prospelo.

Pri hľadaní takejto firmy som mal vlastne iba jediné obmedzenie. Pred krátkym časom nám v ofise čistili – dosť narýchlo – koberce a výsledok nestál za veľa. Dozvedel som sa, že išlo o extrakčnú metódu, ktorá nás sklamala na celej čiare. Zašednuté, zatuchnuté a výrazne fľakaté kobrece sa museli čistiť znova, ale žiadna sláva to stále nebola.

Našťastie…

cena čistenie kobercovNašťastie, podľa množstva plusových web referencií, poztívnych recenzií a kladných ohlasov som si v húštine netu našiel cestu k firme A SERVIS LIPKA, s.r.o. Spoločnosť pracuje odlišnou metódou, takže čistenie realizuje hĺbkovým strojovým čistením. Prebehol som si profil, cenu, podmienky a zavolal.

Všetko klaplo na prvý raz, takže o dva dni sme mali zamestnancov A SERVIS LIPKA, s.r.o. čakať v babičkinej kuchyni. Keďže som technik a rád do vecí vidím, zbehol som si – z odbornej zvedavosti – porovnanie extrakčného čistenia a strojovej metódy, aby som navyše vedel starej mame presne a jednoducho vysvetliť, čo sa s jej kobercom udeje. 

A propos, medzi strojové čistenie a extrakčný systém sa dá vtesnať ešte aj tzv. suché čistenie, ktoré má však iné špecifické vlastnosti a na čistenie mesiacmi zájdených a špinavých plôch sa priveľmi nehodí. Suché čistenie má podstatnú výhodu v nízkom stupni hydratácie kobercov, teda menej vody, menej starostí.

Naviac…

strojové čistenie kobercovNaviac, tento spôsob čistenia primárne vylučuje nežiadúce deformácie koberca, zmeny farebnosti alebo výskyt rôznych škvŕn a fľakov. Ide o technológiu, ktorá sa hodí k výrobkom vyžadujúcim jemnejší prístup. 

Prílišná „jemnosť“ suchého čistenia však bráni aj jeho vyššej účinnosti, takže je oveľa výhodnejšie a efektívnejšie, čistiť masívne znečistenie a ťažko odstrániteľné škvrny pomocou strojovej hĺbkovej metódy, ktorú spoločnosť A SERVIS LIPKA ponúka svojim klientom.

Firma A SERVIS sa orientuje na najmodernejšie technológie, ktoré momentálne oblasť upratovacích a čistiacich služieb poskytuje. Hĺbkové strojové čistenie je metódou, ktorá je účinná, efektívna a moderná. Pri porovnaní so spomínanou extrakčnou metódou treba priznať, že extrakčný postup býva málo účinný a technologicky zastaraný.

Najväčším…

dezinfekčné čistenie kobercovNajväčším nedostatkom ostáva fakt, že táto zastaraná čistiaca technológia môže na vzhľade koberca zanechať dlhodobé, často nevratné škody. Po úplnom vyschnutí celej plochy sa totiž na povrchu koberca vynoria sivé a nežiadúce škvrny. Ich postupné odstraňovanie býva často náročnejšie ako samotné čistenie.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA sa pri každej zákazke spolieha na svojich odborne zdatných ľudí, vynikajúcu chémiu a špičkovú techniku. Všetci zamestnanci A SERVIS sú dokonalými profesionálmi a každú úlohu vykonávajú k spokojnosti zákazníka a pre dobré meno firmy.  

Takže hĺbkové strojové čistenie. Jeho úvodná etapa spočíva vo využití výkonného kotúčového stroja s rotačnými kartáčmi, ktorý umožňuje učinnú a systematickú aplikáciu unikátnej chemickej látky priamo do štruktúry čisteného koberca.

Tento…

hĺbkové čistenie kobercovTento proces prebieha tak dlho, pokým nie sú odstránené všetky nazhromaždené nečistoty. Zároveň sa koberec zbaví mikroorganizmov, alergénov aj roztočov. Pre matky s deťmi, seniorov alebo domáce zvieratá ide o dôležitú a cennú informáciu.

Koberec tak po skončení práce ostáva nielen čistý, ale aj kvalitne vydezinfikovaný. A okrem toho, štruktúra celého koberca a jeho vlasu sa po čistení očividne napriami a získa naspäť svoj stratený objem, čo prispieva k vynikajúcemu konečnému výsledku.

Vráťme sa späť k čisteniu. Keď sa do hĺbky koberca dostal unikátny chemický prípravok a aktívna pena ho zbavila nečistôt, dostáva svoej priestor mimoriadne výkonný, trojmotorový vysávač. Toto zariadenie poskytuje nielen výnimočnú silu, ale aj potrebnú jemnosť.

Vďaka…

rýchle čistenie kobercovVďaka jeho ohromnej sacej energii, ktorá pritom ale spĺňa aj značne vysoké parametre ochrany čistenej plochy, firma dokáže z každého znečisteného koberca odstrániť zvyšky aktívnej peny a taktiež nahromadené nečistoty, roztoče aj alergény.

Plusom tiež je, že vysávač zvládne odsať i prebytočnú vodu, teda koberec ostáva po ukončení práce bezmála suchý a dá sa klientom používať. Táto jeho nesporná výhoda vyniká hlavne pri krátkom porovnaní so zastaranou, málo efektívnou extrakčnou metódou a jej výraznými technologickými obmedzeniami.

Len na pripomenutie. Počas extrakcie koberec do svojej štruktúty absorbuje priveľa vody. Zastaraná technológia a nevýkonná technika ju však neumožňujú odstrániť v plnom rozsahu, takže zákazníci nemajú inú voľbu len vyčkať, pokiaľ sa plocha nadobro nevysuší.

Lenže…

ľahké čistenie kobercovLenže, takéto sušenie trvá od troch do deviatich hodín, pričom by sa koberec nemal ani užívať. Navyše sa v tomto čase na povrch koberca vyplaví množstvo nečistôt a starej špiny. Po finálnom vyschnutí sa preto na ploche začnú tvoriť nepekné fľaky a mapy, čo je problém a chyba v „jednom balení.“

Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA využíva pri podobnej čistiacej práci špičkovú techniku, účinnú chémiu a perfektne vyškolených zamestnancov, pričom jadro tejto činnosti – ako bolo povedané – tvorí výkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi.

Zrejme tu treba hľadať zásadný rozdiel dvojice porovnávaných technológií – hĺbkovej strojovej metódy a extrakčného spôsobu. Spoločnosť A SERVIS LIPKA čistí koberec až do hĺbky. Takže nečistoty odstraňuje nekompromisne a dôkladne.

Zatiaľčo…

najlacnejšie čistenie kobercovZatiaľčo konkurenčná strana a firmy, ktoré extrakciu na trhu reprezentujú, vyčistia len viditeľný povrch koberca. Takže vďaka zastaranej a neefektívnej technológi odstraňujú všetky prítomné nečistoty iba čiastočne, a teda absolútne nedostatočne. 

Strojové hĺbkové čistenie kobercov je preto mimoriadne spoľahlivým a overeným technologickým postupom, ktorý presvedčil už veľké množstvo spokojných klienov v rámci strednej Európy, teda Českej republiky, Slovenska, Rakúska aj Nemecka.

Výsledkom potom býva aj niečo viac, ako len vzorne čistý a nadýchaný koberec. Zákazník spoločnosti A SERVIS LIPKA na konci svojej zákazky získava aj výnimočnú hygienickú čistotu, teda hotový koberec býva do hĺbky vydezinfikovaný a zdravotne nezávadný.

Naviac…

lacné čistenie kobercovNaviac, hĺbková strojová metóda si dokáže vcelku jednoducho poradiť aj s rôznymi pachmi a arómami, ktoré sa do koberca dostávajú úplne jednoducho. Sú to napríklad pachy a vône z kuchyne, cigariet, alkoholu alebo typický zápach domácich zvierat. Aj v takýchto situáciách spoločnosť A SERVIS ponúka rýchle a účinné riešenie.

Strojové hĺbkové čistenie je teda pre každého klienta stáva optimálnym a moderným riešením, a to v každom smere. V konečnom dôsledku firma Čistenie kobercov Martin, tak ponúka vďaka svojej dlhoročnej praxi a vysokej odbornosti, vyvážený a dokonale preverený systém čistenia, ktorý zákazníka utvrdí v tom, že sa zveril do rúk tých najlepších. 

Vyzbrojený všetkými týmito informáciami som sa teda pripravil na návštevu profíkov z firmy A SERVIS a očakával od nich len špičkový, presne nasmerovaný výkon. Poviem to priamo a celkom jednoducho: páni ma v ničom nesklamali.

Prišli…

údržba kobercePrišli presne podľa dohody, usmiati a v dobrej nálade, čo je pre mňa istým signálom, že daná kultúra firmy má nastavené svoje stabilné parametre a jej zamestnanci ich dodržiavajú. Po krátkom posúdení stavu koberca, informácii o zdrojoch energie a príprave, začala dvojica zamestnancov A SERVIS so samotným čistením.

Stará mama bola trochu znepokojená, keď vyslovila obavu, či ten masívny a veľký stroj koberec dajako nepoškodí. Páni jej milo a pozorne vysvetlili, že nemusí mať najmenšie obavy. Keďže rotačné kefy ich stroja majú nesmierne jemné štetinky. Ktoré štruktúru koberca šetrne čistia. Ale v žiadnom prípade neničia.

Zamestnanci A SERVIS LIPKA si pri práci vystačili celkom sami, dokonca šikovne vyniesli stôl, lavicu aj stoličky, aby sa v priestore ľahšie pohybovali. Pozeralo sa na to dobre, keďže išli ako hodinky a všetky kroky mali dokonale zažité.

Po…

starostlivosť o svetlý koberecPo nejakom čase boli so svojou prácou hotoví a už letmý pohľad do kuchyne napovedal, že všetko zvládli na jednotku. Koberec sa tváril krajšie ako nový a babička takmer zalomila rukami, lebo po mastnej škvrne z polievky nebolo ani stopy. Ani pri najlepšej vôli sa nedalo určiť, kde sa predtým nachádzala, čo ale svedčilo o vysokých kvalitách strojovej čistiacej metódy a dokonale vykonanej práci.

Obaja páni z firmy sa vzápätí začali usmievať, keďže babička ich začala – tak trochu učiteľsky – „lámať,“ či hneď teraz nevyčistia aj ostatné koberce. Usmernili ju a naznačili, že stačí urobiť objednávku a prídu veľmi radi. Iste, obrátil som sa na starú mamu, všetko zariadime a bude to čoskoro, žiadne obavy. A dodal som, že pokiaľ ide o koberce, vo firme A SERVIS LIPKA sme našli skutočných profesionálov.

Takže, ak budete mať u vás doma podobné komplikácie, a nemusia mať práve podobu rozliatej polievky na kuchynskom koberci, rád vám služby tejto spoločnosti odporúčam. Získate oveľa viac, ako len kvalitu, dodržané slovo a odbornosť. Získate vedomie, že profesionalita nie je len prázdne slovo, ktorým sa dnes mnohí radi oháňajú.